bdswiss erfahrungen

Trwa nabór wolontariuszy na turnus rehabilitacyjny w Głuchołazach. Na swojego opiekuna w  trakcie kolonii oczekuje 13 niepełnosprawnych dziewcząt i 14 chłopców, bez których zmuszeni będą do rezygnacji z wyjazdu i pozostania domu. Ponawiamy więc prośbę o zgłaszanie się wszystkich wrażliwych , chętnych do pomocy drugiemu człowiekowi osób i zapewniamy, że ten czas przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń i dużo satysfakcji. Dobro zawsze wraca.

Przypominamy, że turnus trwa od 15 do 29 lipca 2023r. Zgłoszenia osobiste u organizatorów ( Chybie, ul. Chopina 12) lub telefoniczne pod nr 603 879 474 lub 601 458 698

Serdecznie pozdrawiam!

Witam serdecznie sympatyków naszego stowarzyszenia a zwłaszcza chętnych do wyjazdu na turnus rehabilitacyjny w Głuchołazach. W związku z koniecznością potwierdzenia rezerwacji w ośrodku zapisy chętnych do udziału w turnusie rozpoczęliśmy już w grudniu.  Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych wyjazdem, że przystępujemy do organizacji turnusu rehabilitacyjnego. W chwili obecnej mamy jeszcze kilka wolnych wolnych miejsc, więc jeżeli są jeszcze osoby chętne do wzięcia udziału w turnusie od 15 do 29 lipca 2023 w "Ośrodku Skowronek" w Głuchołazach, to prosimy o jak najszybsze podjęcie decyzji i zapis telefoniczny pod nr 601 458 698 lub 603 879 474.

Osoby, które już zgłosiły chęć udziału w turnusie proszone są o uiszczenie zaliczki w wysokości 1000 zł do 15 marca 2023.

Zapisy opiekunów wolontariuszy!

Turnus rehabilitacyjny nie może odbyć się bez opiekunów wolontariuszy. Bardzo proszę wszystkie osoby wrażliwe, pełne empatii, które chcą dwa tygodnie swoich wakacji, może urlopu,  poświęcić drugiemu człowiekowi a jednocześnie przeżyć niezapomniane chwile w "Rodzinie Razem" do  zapisania się pod wyżej podanymi numerami. Mam wielką nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie chętnych opiekunów zarówno dziewczyn jak i chłopaków do podjęcia się trudnego, ale dającego wiele satysfakcji i radości zadania, i każdy zapisany podopieczny znajdzie swoją bratnią duszę - opiekuna wolontariusza, i będzie mógł radośnie przeżyć ten wakacyjny wyjazd.

Pozdrawiam serdecznie

          Rok 2022 powoli zmierza ku końcowi i jak co roku planujemy dla podopiecznych, wolontariuszy i sympatyków stowarzyszenia zorganizować spotkanie świąteczne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych spotkaniem przy wspólnym stole o przybycie do Restauracji Smakosz w dniu 22 grudnia 2022, na godzinę 13:00. Chęć udziału w naszej wigilijce prosimy zgłaszać pod nr tel: 603 879 474 lub 601 458 698 do 13 grudnia 2022. Choć czas przedświąteczny jest zwykle intensywny, to liczymy na Waszą liczną obecność.

           Serdecznie zapraszamy

 

           Witam wszystkich zainteresowanych turnusem rehabilitacyjnym organizowanym przez nasze stowarzyszenie. Jak wiecie, od lat korzystamy z ośrodka rehabilitacyjno wypoczynkowego w Głuchołazach, gdyż dysponuje dużą ilością pokoi z dostosowaniem dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Jednak w związku ze znacznym wzrostem cen za pobyt w ośrodku nasz przyszłoroczny wyjazd stoi pod wielkim znakiem zapytania. Co prawda, rezerwacja ośrodka została już dokonana (od 15  do 29 lipca 2023), ale koszt przyszłorocznego turnusu wyniósłby około 6 000 zł (pobyt w ośrodku dla podopiecznego i opiekuna - 5 000 zł + koszty transportu, ubezpieczenia, wycieczek i innych atrakcji). Do 30 grudnia 2022 musimy potwierdzić rezerwację obiektu, dlatego już teraz musimy wiedzieć, czy znajdą się osoby chętne do udziału w turnusie. Proszę zatem wszystkich podopiecznych zainteresowanych wyjazdem o jak najszybsze potwierdzenie tego faktu. Brak zgłoszeń spowoduje odwołanie rezerwacji.

           Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, zarówno pozytywną, jak i negatywną do 29.grudnia 2022, bo będę mieć informację zwrotną, że do wszystkich zainteresowanych ta wiadomość dotarła.

Pozdrawiam Was serdecznie.

       Witam Was serdecznie i po raz kolejny zwracam się z ogromną prośbą o pomoc. Kolonie dla osób niepełnosprawnych tuż tuż a wciąż potrzebni opiekunowie. Do pełni szczęścia brakuję nam 3 chłopaków wolontariuszy, którzy podzielą się swoim wolnym czasem z niepełnosprawnymi kolegami. Nasze życie zmusza nas do ciągłego starania się o pracę, lepsze życie. Jeżeli jednak cząstkę tego czasu poświęcimy tym, którym w życiu zdecydowanie trudniej, to z całą pewnością będzie to czas procentujący w późniejszym życiu solidną nawiązką. Dobro zawsze wraca. Zachęcam chłopaków do podjęcia tego wyzwania, może i odpowiedzialnego, ale dającego jakże wiele satysfakcji. Termin wyjazdu 23.07 - 06.08.2022, spotkanie przedkolonijne 24 - 25 czerwca br. Wszelkie informacje pod nr tel. 603 879 474 lub 601 458 698.

       Zwracam się też o pomoc w pokryciu kosztów turnusu dla mamy z Ukrainy i jej dzieci (2 chłopcy - bliźniacy niepełnosprawni z dziecięcym porażeniem mózgowym)). Koszt pobytu dla 1 dziecka z opiekunem wynosi 4 400 zł. Za każdą wpłatę dla tej podwójnie pokrzywdzonej rodziny składam serdeczne podziękowanie.

            Przygotowania do tegorocznego turnusu trwają ale... jak to z nami bywa, zawsze pojawiają się kłopoty. Tym razem potrzebujemy pielęgniarki, która otoczyłaby opieką medyczną naszą kolonijną grupę. Zapewniamy pobyt w jednoosobowym pokoju dobre wyżywienie i mimo obowiązków dobrze spędzony czas. Niestety nie zapewniamy wynagrodzenia gdyż wszyscy w stowarzyszeniu pracujemy jako wolontariusze. Jeżeli pielęgniarka/ pielęgniarz/ratownik medyczny (posiadający prawo do wykonywania zawodu) byłby chętny do wzięcia udziału w tym wakacyjnym wyjeździe proszę o zgłoszenie chęci udziału pod nr tel 603 879 474

           Zapraszam serdecznie, satysfakcja gwarantowana

 

           Wstępne rozeznanie potwierdziło bardzo duże zainteresowanie wyjazdem na wakacje. W związku z tym przystąpiliśmy do realizacji zadania. Turnus odbędzie się w terminie od 23.07. do 6.08.2022 w naszym stałym ośrodku Skowronek w Głuchołazach. Osoby niepełnosprawne, które zgłosiły chęć udziału w turnusie, proszone są o dokonanie wpłaty zaliczki w kwocie 500 zł do 15 marca br.

 

           W dalszym ciągu prowadzimy nabór chętnych wolontariuszy zarówno dziewcząt jak i chłopaków. Ufamy, że znajdą się osoby wrażliwe, chętne do pomocy. Ten czas na pewno będzie procentował w przyszłości. Dobro zawsze wraca.

 

 

 3

Spotkanie świąteczne członków i sympatyków naszego stowarzyszenia odbędzie się /zgodnie z wcześniejszą informacją/ 22 grudnia o godz. 1400 w Restauracji Smakosz w Chybiu. Niestety planowane Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Chybiu nie dojdą do skutku w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią i wprowadzeniem w szkołach nauczania zdalnego od 20 grudnia. Spotkamy się zatem przy wspólnym stole w restauracji.

Przy okazji proszę również o potwierdzeniu chęci wyjazdu na turnus letni zarówno osoby niepełnosprawne, jak i wolontariuszy gotowych do podjęcia się opieki nad niepełnosprawnymi kolegami. W styczniu upływa nam termin potwierdzenia rezerwacji ilości miejsc w ośrodku.

 

           Zgodnie z tradycją w okresie przedświątecznym planujemy zorganizować spotkanie kolędowo – opłatkowe, połączone z jasełkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu. Przewidywany termin spotkania jest na 22 grudnia 2021 ( godzina spotkania zostanie podana w terminie późniejszym). Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o zgłaszanie się do 11 grudnia 2021 pod nr telefonów 603 879 474 lub 601 458 698. Planowane spotkanie odbędzie się z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego (maseczki obowiązkowe). Zapraszamy osoby niepełnosprawne z rodzicami, opiekunów wolontariuszy oraz członków stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się po długiej przerwie i przy wspólnym stole mile spędzimy czas.

Serdecznie zapraszamy !

 

 

           Witam serdecznie po bardzo długiej przerwie. Czas pandemii to był i niestety jest dla wszystkich trudny czas... Covidowe obostrzenia dotknęły i nasze stowarzyszenie, którego przecież głównymi zadaniami są turnusy rehabilitacyjne czy spotkania  integracyjne. Dzięki szczepieniom na horyzoncie pojawiła się iskierka nadziei, że może przyszły 2022 rok będzie łaskawszy i pozwoli na reaktywację naszego najważniejszego zadania – turnusu rehabilitacyjnego.  W czasie dwuletniej przerwy jednak sporo zmieniło się nie tylko w naszym życiu ale i w gospodarce. „ Zamknięcie” w domach sprawiło, że obecnie mamy kontakt tylko z niewielką grupą wolontariuszy, a bez nich, ich pracy zorganizowanie planowanego na przyszły rok wyjazdu będzie niemożliwe. To niestety, nie jedyny problem. W przeciągu ostatnich dwóch lat doświadczyliśmy znaczącego wzrost cen we wszystkich dziedzinach życia – wzrosły również ceny pobytu w ośrodku w Głuchołazach, koszty transportu, itd. Pragnę przypomnieć, że obiekt „Skowronek” w Głuchołazach wybieramy ze względu na dużą liczbę pokoi przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.  Podsumowując ten nieco długi wstęp informuję, że już teraz potrzebujemy informacji zwrotnej czy znajdą się wolontariusze chętni do współpracy, decydujący się oddać swój czas i swoje talenty kolegom mniej sprawnym w terminie od 23 lipca do 6 sierpnia 2022 r.

           Nie wiemy również, czy ze względu na wzrost kosztów będą chętne na wyjazd osoby niepełnosprawne, ponieważ skalkulowane koszty przyszłorocznego turnusu wyniosą 4 400 (koszt osoby niepełnosprawnej z rehabilitacją wynosi: 2 300 zł, koszt opiekuna wynosi: 2100 zł. Oczywiście opiekun wolontariusz nie ponosi kosztów wyjazdu.

           Pandemia zmusza nas organizatorów do stosowania szczególnych środków ostrożności. Na turnus będą mogły wyjechać wyłącznie osoby zaszczepione lub te, które przedstawią negatywny wynik badania na Covid-19.

            Pragnę ponadto poinformować, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zwłaszcza dla osób poruszających się na wózkach, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

           Termin potwierdzenia rezerwacji ośrodka dla naszego stowarzyszenia mija 30 grudnia 2021. Do tego czasu musimy mieć zgłoszenia zarówno osób niepełnosprawnych, jak również opiekunów wolontariuszy.

         Proszę zatem zarówno opiekunów wolontariuszy, jak i osoby niepełnosprawne o zgłoszenia chęci wyjazdu w terminie do 20 grudnia 2021 włącznie pod nr telefonu 603 879 474,  lub 601 458 698 .

           Mam wielką nadzieję, że pandemia nie pokona naszej cudnej Rodziny RAZEM i wspaniałe 2 tygodnie 2022 roku spędzimy w radosnej atmosferze podczas wspólnego kolonijnego wyjazdu.

 

Kochani! W dniu dzisiejszym ogromna tragedia dotknęła naszego przyjaciela wieloletniego wolontariusza Romka. W pożarze, który wybuchł w jego domu zginęła 14 - letnia córka. On sam z dwójką synów przebywa w szpitalu. Budynek i wszystko co posiadali zostało doszczętnie spalone. Romek to wspaniały człowiek wychowujący czwórkę dzieci, który przez wiele lat poświęcał siebie i  swój wolny czas dla innych,  a dzisiaj sam potrzebuje pomocy.
Na miejscu wójt gminy Gorlice organizuje pomoc .
My ze swojej strony apelujemy o pomoc finansową na konto stowarzyszenia:
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych RAZEM
ul. Chopina 12 43-520 Chybie
Nr konta 21 1050 1083 1000 0022 2613 9422 ,  tytuł wpłaty "pomoc dla Romka".
Prosimy o udostępnianie informacji oraz wpłaty na ten cel, które możliwie jak najszybciej zostaną przekazane poszkodowanym.
Zgodnie ze słowami naszego hymnu "Razem możemy więcej"