bdswiss erfahrungen

Ruszyły przygotowania do kolejnego tym razem jubileuszowego 20-stego wakacyjnego wyjazdu. Tak, tak...  nasze stowarzyszenie "Razem" już po raz dwudziesty planuje wyjazd osób niepełnosprawnych i opiekunów wolontariuszy na turnus rehabilitacyjny, który odbędzie się w terminie od 9 do 23 lipca 2017 w Instytucie Naukowo Dydaktycznym im. Vincenza w Głuchołazach.

Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania bardzo wielu osób począwszy od sponsorów, darczyńców 1 % podatku dochodowego, wolontariuszy pragnących podarować cząstkę siebie i swojego wolnego czasu drugiemu człowiekowi. Nazwa RAZEM jest więc jak najbardziej adekwatna do tego naszego kolonijnego dzieła. Przy tej okazji składamy gorące podziękowania wszystkim Państwu , którzy w jakikolwiek sposób pomogliście nam przy realizacji ubiegłorocznego wyjazdu.

Pragniemy zatem po raz kolejny zwrócić się do Was o wspieranie nas w tej działalności, która przynosi tak wiele radości osobom borykającym się na co dzień z wieloma problemami i ograniczeniami. Chociaż zapisy opiekunów prowadzimy już od początku stycznia to ciągle jeszcze brakuje chętnych wolontariuszy do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Od Was bowiem drodzy opiekunowie zależeć będzie ile osób niepełnosprawnych będzie mogło wziąć udział w tych koloniach. Na zachętę mogę tylko powiedzieć, że dobro wyświadczone drugiemu człowiekowi wraca do nas podwójnie. Wszystkich wrażliwych i chętnych do współpracy młodych ludzi proszę o zgłaszanie się do nas pod nr 603 879 474 lub 601 458 698 - po godz. 15:00.

Zapisy osób niepełnosprawnych rozpoczniemy 18 lutego dla osób pochodzących z terenu powiatu cieszyńskiego i 25 lutego dla chętnych z innych regionów Polski (w zależności od wolnych miejsc i wystarczającej liczby opiekunów).

Czy po raz kolejny uda się ten wakacyjny wyjazd? Ufamy, że tak bo jak brzmi refren hymnu naszego stowarzyszenia … Razem możemy więcej, razem wygramy każdy dzień. Jeśli otworzysz swe serce troski odejdą w cień...